Zlyhanie lekárov a polície, následok: smrť dievčaťa a nekonečné súdy.

Prokuratúra nariadila trestné stíhanie.

BRATISLAVA. Vyšetrovateľ okresného policajného riaditeľstva v Trenčíne pochybil, keď zastavil trestné stíhanie vo veci úmrtia Niny Chuchelovej z Dubnice nad Váhom v dôsledku hospitalizácie v trenčianskej fakultnej nemocnici.

Prečítajte si tiež: V nemocnici zomrela od smädu. Nemala ani sedem rokov

K tomuto záveru dospela Generálna prokuratúra podľa jej hovorkyne Andrey Predajňovej po preskúmaní spisového materiálu pojednávajúceho o vyšetrovaní príčin smrti Chuchelovej.

Polícia nesprávne vyhodnotila skutkový stav a vykonané dokazovanie úmrtia dievčaťa, vysvetľuje Predajňová.

K smrti len šesťročného dievčaťa 17. októbra 2013 v niekdajšej Detskej fakultnej nemocnici na bratislavských Kramároch prispelo podľa dvoch súdnoznaleckých posudkov to, že v trenčianskej nemocnici dostala málo infúzií, neskoro jej nasadili antibiotiká a nedostatočne sledovali jej vitálne funkcie.

Jej príbeh priniesol denník SME v polovici septembra.

Prokuratúra nariadila stíhanie

„Krajskej prokuratúre Trenčín bol uložený pokyn na zabezpečenie opätovného začatia trestného stíhania,“ vraví hovorkyňa Generálnej prokuratúry.

„Je to veľké prekvapenie,“ teší sa z kroku prokuratúry otec Niny Ľubomír Chuchel. „Začíname veriť, že spravodlivosť ešte existuje,“ dodáva.

Dievča hospitalizovali v októbri 2013 v trenčianskej nemocnici, lebo malo črevnú chrípku.

Po dvoch dňoch pobytu v nej a po prevoze do bratislavskej detskej nemocnice však zomrela na šok z otravy krvi.

Hoci znalecké posudky opakovane poukázali na to, že dievčaťu dali v trenčianskej nemocnici menej infúzií, ako mali, čo viedlo k dehydratácii, neskoro jej nasadili antibiotiká a nedostatočne sledovali jej vitálne funkcie, prípad nie je ani po piatich rokoch uzavretý.

https://mytrencin.sme.sk/c/20928782/policia-pochybila-pri-vysetrovani-smrti-dievcata-ktore-zomrelo-od-smadu.html

ZON.SK © Všetky práva vyhradené

Log in with your credentials

Zabudli ste prihlasovacie údaje?